Küpeşte ne demek?

İnşaat sektöründe son dönemlerde en sıklıkla kullanılan kelime küpeştedir. Nedir küpeşte? Küpeştenin ne anlama geldiğini ifade etmek isteriz.

İşte sonuçlar;

1.Gemilerde güverte hizasında ıskarmoz bağlarına tutturulan dikmelerin dış yüzlerine kaplanan kaplamaların oluşturduğu siperler, borda kaplamalarının en üstü, güverteden yukarı kalan bölümler, korkuluk, parapet küpeşte tamiri

Örnek: Küpeşteye ellerini dayayarak denize baktı. S. F. Abasıyanık

2.Duvarların üzerine, balkon veya pencerelerin içine çimento ve mozaik karışımı ile yapılan dolgu set, parapet. (Mimarlık) Merdiven ve balkonlarda korkulukların demir kirişi üzerine konan ağaç bölüm. a. bk. korkuluk.

3.Gemilerde güverte hizasında iskarmoz bağlarına tutturulan dikmelerin dış yüzlerine kaplanan, kaplamaların oluşturduğu siperler, borda kaplamalarının en üstü, güverteden yukarı kalan bölümler.

Küpeşte korkuluk ve merdiven arasındaki form uyumunu sağlayan özel tasarım seçeneklerimizi öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.

.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

Küpeşte nedir, neden yapılır?

Alüminyum korkuluklar paslanır mı?

Küpeşte Montaj ve Tamiri

Cam balkonun avantajları nelerdir?

Alüminyum korkuluklar paslanır mı?

korkuluk tamiri

Alüminyum korkulukların yapıldığı malzeme alüminyum olduğu için alüminyum mazemeler paslanmaz. Dolayısıyla alüminyum hangi tarz ürününüz varsa paslanmadan kullanabilirsiniz. Yani alüminyum paslanmayan bir malzemedir.

Pas tutmayan yapısı ve boya gerektirmeyen özelliği ile uzun ömürlü kullanım sunar.

Paslanmaz çelik korkuluktan farkı malzemesinin çelik değil alüminyum olmasıdır. Bunun dışında iki malzeme de pas tutmaz.

Küpeşte nedir, neden yapılır?

küpeşte tamiri

Merdivenlere, balkonlara, teraslara ve yapıların birçok bölümüne, emniyeti ve hoş bir görünümü sağlamak için yapılan dekorasyona küpeşte denir. Alüminyum profiller kullanılarak yapılan uygulamaya alüminyum küpeşte denir

Küpeşte, korkuluk kelimesi ile eş anlamlıdır. Küpeşteler, alüminyum olduğu gibi ahşap, demir ve plastik de olabilir.

Alüminyum küpeşte diğer küpeşte uygulamalarından farklı olarak demontajdır. Yani profilleri parça bir şekildedir. Daha sonra bu profiller vida ile birbirine tutturularak oluşturulur.

Alüminyum küpeşteler, merdivenlerde, balkonlarda, bina girişlerinde, asma katlarda, bahçelerde, havuz kenarlarında ve teraslarda rahatça uygulanabilir.

Küpeşte Montaj ve Tamiri

küpeşte montaj ve tamiri

Günümüzde birçok ev, işyeri ve yazlıklarda hem dekoratif amaçlı hem de işlevsel olarakta kullanılan alüminyum korkuluk -küpeşte- sistemleri üretilmektedir.

Küpeşte modelleri, balkon küpeşte alüminyum korkuluk, merdiven küpeşte alüminyum korkuluk, pencere küpeşte alüminyum korkuluk, olarak üretilmektedir. Paslanmaz küpeşte olarak ta adlandırılan bu küpeşte sistemleri paslanmaz korkuluk olarak isimlendirilir ve kullanılır.

Firmamı küpeşte montajı ve tamirini işini seven, profesyonel bir ekiple yapmaktayız. Pimapen Tamirciniz kaliteli, garantili küpeşte korkuluk sistemleri tamirinde uzman ve yetkili servisiz. Küpeşte modelleri, küpeşte fiyatları, küpeşte malzemeleri, için ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda, bozulan, kırılan, sağlam olmadığını düşündüğünüz küpeşte sistemlerine ait, paslanmaz korkuluk tamiri, alüminyum korkuluk tamiri, küpeşte tamiri, işlerini kaliteli, garantili olarak yapmaktayız.

Küpeşte Paslanmaz Alüminyum Korkuluk Sistemleri, Modelleri, fiyatları, tamiri için www.pimapentamircim.com ekibi hizmetinizdedir.

.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Küpeşte nedir, neden yapılır?

Pimapen Ustaları


İstanbul | Mehmet Usta

0542 841 4163


Ankara | Salih Usta

0542 713 6640


Adapazarı | Ercan Usta

0542 632 2810

Pimapen Ustaları


Bursa | İbrahim Usta

0541 946 42 22


Denizli | Ahmet Usta

0533 264 6140


Gaziantep | Melih Usta

0530 430 4989

Pimapen Ustaları


Şanlıurfa | Fatih Usta

0542 424 7642


Yalova | Eyüp Usta

0542 632 2810


Tekirdağ | Ali Usta

0546 665 3061

Pimapen Ustaları


Şanlıurfa | Fatih Usta

0542 424 7642


Yalova | Eyüp Usta

0542 632 2810


Tekirdağ | Ali Usta

0546 665 3061